proces verbal sedinta de consiliu 30.05.2011

30 May 2011

Proces verbal

Incheiat  azi : 30  mai 2011 la sediul  Primăriei  comunei  Tăureni.La şedinţă sunt prezenţi  8 consilieri ,lipseşte dl  Hanuschi  Vasile.

Consiliul local a fost  convocat  prin  Dispoziţia  primarului nr.162/ 26.05.2011.Secretarul  comunei  Tăureni  Oltean Maria propune  aprobarea procesului verbal  încheiat  la data de 29.04.2011.S-a aprobat cu 8 voturi „pentru”.

Preşedintele de şedinţă  citeşte ordinea de zi  şi o  supune spre aprobare:

1. Proiect de  hotărâre  privind aprobarea execuţiei bugetare  a anului  2010

2.Proiect de hotărâre  privind aprobarea activităţilor ce pot  fi efectuate de cetăţeni sancţionaţi cu prestarea unei activităţi în folosul comunităţii în comuna Tăureni

3.Diverse

Se aprobă  în unanimitate de voturi  cu 8 voturi „pentru”.

Se trece la primul  pct. de pe ordinea de zi .Secretarul  comunei  prezintă  Referatul  întocmit de  primar  şi consilierul  cu  atribuţii  buget- contabilitate, se supune spre aprobare  proiectul de hotărâre , se votează  în unanimitate de voturi  cu  8 voturi „pentru”.

Se trece la  pct. 2 de pe ordinea de zi,  este prezentat  Referatul întocmit de primar şi secretar  înregistrat  sub nr. 1297/25.05.2011 şi proiectul de hotărâre  împreună  cu  Lista cu  domeniile serviciilor publice şi tipuri de activităţi ce vor fi prestate de cetăţeni obligaţi la prestarea unei  activităţi  în folosul  comunităţii.Se supune  la vot proiectul  de hotărâre , se votează în unanimitate  de voturi  cu 8  voturi „pentru”.

Drept pentru care  am încheiat  prezentul proces verbal.