proces verbal şedinţa de consiliu:19.10.2011

19 October 2011

Proces verbal

Incheiat azi :19.10.2011 la sediul  Primăriei  comunei  Tăureni.Consiliul local a fost  convocat  prin Dispoziţia primarului nr. 232/14.10.2011 în şedinţă ordinară de lucru .La şedinţă  sunt prezenţi  toţi  consilierii ( 9 consilieri),lipseşte dl primar  Oltean Ovidiu .

Secretarul comunei  Tăureni citeşte procesul  verbal al şedinţei  de consiliu  din 3.10.2011 şi îl supune spre aprobare.Se votează în unanimitate de voturi  cu 9 voturi  pentru .

Preşedintele de şedinşă  dna Rusu   Dorina citeşte ordinea de zi:

1. Proiect de  hotărâre  privind  revocarea  H.C.L. nr.23/ 17.08.2011  referitor la prelungirea contractului de închiriere cu Compania Naţională Poşta Română SA Centrul Regional  Braşov

2.Proiect de hotărâre privind  aprobarea rectificării bugetului local pe anul 2011

Se supune la vot ordinea de zi,se votează în unanimitate de voturi  cu 9 voturi pentru.

La pct.1. preş.de şedinţă  dă  cuvântul  secretarului  comunei  Oltean Maria ce prezintă  atât Raportul  de susţinere înregistrat  sub nr. 2176/11.10.2011 cât şi proiectul  de hotărâre ,aduce  precizări cu privire la situaţia juridică  a spaţiului .Preşedintele de şedinţă  citeşte şi cererea formulată de dna Suteu  Rodica Viorica  agent poştal .se supune la vot ,se votează  în unanimitate cu 9 voturi  „pentru” proiectul de hotărâre.

Se trece la pct.2 de pe ordinea de zi.Secretarul  comunei  Oltean Maria citeşte Referatul  de specialitate întocmit  de primar şi  consilierul  cu atribuţii în  contabilitate  înregistrat  sub nr. 2193/14.10.2011, Referatul  întocmit de  primar şi  consilierul  cu  atribuţii în asistenţă  socială şi proiectul de  hotărâre iniţiat de primarul  comunei .Se supune la vot  , se votează în unanimitate  de voturi  cu 9 voturi „pentru”  proiectul de hotărâre.

Discuţiile i-au  sfârşit ,drept pentru  care am încheiat prezentul proces verbal.